Schody i balustrady

Jak działamy?

 1. Po akceptacji wstępnej oferty, opartej o podane przez Państwa dane, przyjeżdżamy na inwestycję i wykonujemy niezbędne pomiary.
 2. Na podstawie dokonanych pomiarów oraz dokładnych ustaleń co do ostatecznej formy schodów i balustrady, przygotowujemy finalną ofertę, pełną dokumentację, a po podpisaniu umowy projekt wykonawczy.
 3. Przystępujemy do produkcji schodów.

Kolejne etapy przebiegają inaczej w zależności od typu schodów:

Drewniane schody na beton

 1. Po wyprodukowaniu stopni (i ewentualnych podstopni) drewnianych i spełnieniu odpowiednich warunków* na inwestycji, montujemy trepy na betonie.
 2. Jeśli podstopnie mają być wykonane z lacobel, wykonujemy pomiary po zamontowaniu stopni. Podstopnie lacobel będą gotowe i zamontowane w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Schody drewniane dywanowe i policzkowe

 1. Po wyprodukowaniu schodów i spełnieniu odpowiednich warunków* na inwestycji, przystępujemy do montażu modułów schodów dywanowych lub policzków wraz ze stopniami.
 2. W przypadku schodów dywanowych należy odczekać kilka dni przed ich użytkowaniem, natomiast schody policzkowe są gotowe do korzystania.

Nowoczesne schody półkowe i belkowe

 1. W pierwszej kolejności produkujemy stalowe elementy konstrukcyjne. Ich montażu dokonujemy jeszcze na etapie prac mokrych, aby umożliwić uzupełnienie tynków.
 2. Po osiągnięciu odpowiednich warunków* na inwestycji, przystępujemy do montażu drewnianych stopni na przygotowanej konstrukcji stalowej.

Balustrady na schody

 1. Klasyczne balustrady drewniane oraz metalowe zostaną zamontowane w tym samym czasie, co drewniane stopnie.
 2. Balustrady szklane, kute oraz o nietypowych formach zostaną wyprodukowane po pomiarach wykonanych na gotowych schodach i zamontowane w ciągu kilku kolejnych tygodni.

 

*Temperatura pokojowa w granicach 18oC - 22oC  oraz wilgotność powietrza na poziomie 45% - 65%, zakończone prace mokre oraz wilgotność wylewki do ok. 2% to warunki, które powinny być zachowane, by drewniane elementy wykończeniowe nie uległy deformacji/zniszczeniu.

 

nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

 

Główny Magazyn i Produkcja: ul. Rzeszowska 147, 39-200 Dębica
Magazyn Dystrybucyjny: ul. Emilii Zawidzkiej 53, 41- 300 Dąbrowa Górnicza
Logistyka: ul. Zakopiańska 32, 30-418 Kraków

Showroom Kraków
ul. Skotnicka 233
30-394 Kraków

+48 662 087 094
+48 794 427 451

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016