białe podstopnice w schodach

SCHODY DREWNIANE Z BIAŁYM PODSTOPNIEM

Z czego wykonujemy schody drewniane z białym podstopniem? Kiedy możemy zastosować takie rozwiązanie i do jakiego wnętrza będzie odpowiednie? Poniżej odpowiadamy na te najczęściej zadawane pytania.

Schody na beton z białymi podstopniami

Białe podstopnie tworzą piękny kontrast w połączeniu z drewnianymi stopnicami. W zależności od wybarwienia drewna na stopnicach, osiągniemy inny efekt wizualny. Ciemnobrązowe stopnice oczywiście wzmocnią różnicę w odcieniach, z kolei jaśniejszy odcień drewna nada bardzo subtelną kompozycję.

Z jakich materiałów wykonujemy białe podstopnie? Najczęściej wykorzystujemy lakierowany MDF bądź lacobel.

W pierwszym rozwiązaniu wykorzystujemy średniej gęstości płyty pilśniowe wykonane z włókien drzewnych, lakierowane na biało. Przy tym wariancie zyskujemy podobną formę do gładkiej, białej ściany. Jeśli zatem ściana lub ściany przy schodach również wykończone są w bieli, podstopnie harmonijnie połączą się z otoczeniem.

schody drewniane z białymi podstopniami mdf
Schody dębowe z białymi podstopniami MDF.

Z kolei szklane, lakierowane panele lacobel to bardziej wyrazisty detal. Lacobel z jednej strony lakierowany jest na dowolny kolor (np. biały), z drugiej strony wykończony w połysku. Podświetlane stopnie lacobel wyróżniają się i stanowią błyszczącą, lustrzaną ozdobę schodów.

Schody z podstopniami z lacobel czy MDF najpiękniejszy rezultat osiągają z oświetleniem LED pod stopniami. Taśmy LED-owe zamocowane pod stopnicami oświetlające białe podstopnie sprawiają, że schody stają się bardziej nowoczesne.

Zależnie od kolorystyki stopnic drewnianych, schody na beton z białymi podstopniami będą pasowały do minimalistycznego, skandynawskiego lub nowoczesnego pomieszczenia.

schody z podstopniami lacobel
Schody na beton z podstopnicami lacobel.

Samonośne schody drewniane z białym podstopniem

Białe podstopnie możemy wykonać także w schodach samonośnych. Nasi Klienci stosunkowo rzadko wybierają podstopnie w innym odcieniu niż stopnice w przypadku wspornikowych schodów, choć stanowią ciekawy detal.

Podstopnie w bieli wykonujemy najczęściej w schodach policzkowych. Wówczas ciekawe połączenie stanowią białe podstopnice, białe wangi i ciemniejsze stopnice. Podstopnice w tym przypadku podstopnie tworzymy z lakierowanego na biało dębu lub MDF-u. Schody policzkowe, jak wszystkie schody samonośne ulegają drobnym drganiom i zamocowanie podstopnic z lacobel nie jest tutaj bezpiecznym rozwiązaniem.

Schody policzkowe z drewnianymi wangami i podstopnicami w białym wybarwieniu to odpowiedni element wykończeniowy do tradycyjnego lub rustykalnego wnętrza.

Po więcej inspiracji zapraszamy na naszą stronę Roble.