schody z podstopniami lacobel podświetlane

SZKLANE PODSTOPNIE W DREWNIANYCH SCHODACH NA BETON

Szklane podstopnie to modny, estetyczny akcent schodów drewnianych. Podstopnice to jeden z najważniejszych elementów w schodach na beton. Wbrew pozorom pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną. Są także istotną częścią schodów, która może utrudniać bądź ułatwiać utrzymanie ich w czystości. Wchodząc po stopniach (nawet takich, które są wyjątkowo głębokie) niejednokrotnie zdarzyć się może, że podstopień zostanie zabrudzony tzw. „noskiem” obuwia. Ponadto, w trakcie rutynowych porządków, t.j. odkurzanie czy mycie schodów może spowodować uszkodzenia i zabrudzenia podstopni. Warto zatem wybrać materiał, który będzie czyścił się łatwo, a przy tym nie będzie ulegał zniszczeniu.

Podstopnie ze szkła lacobel to jedne z najbardziej efektownych i praktycznych rozwiązań, a ten wpis dedykowany jest właśnie temu tworzywu.

Szkło lacobel i matelac – co to jest?

Lacobel to nic innego jak szkło float, którego „spodnia” warstwa (ta, którą mocowane jest do ściany) pokryta jest wysokiej jakości lakierem. Lakier ten może mieć efekt połyskujący, matowy, a paleta kolorystyczna w tym przypadku jest nieograniczona. Dodatkowo, zamiast lakieru w jednolitej barwie możemy zastosować dowolne grafiki wydrukowane na szkle. Tego typu motywy często stosuje się w kuchniach pomiędzy blatem a szafkami.

Matelac, o którym słyszymy rzadziej, to dokładnie ten sam materiał, co lacobel, ale jego powierzchnia zewnętrzna jest trawiona kwasem, by uzyskać efekt zmatowienia. Takie panele szklane wydają się bardziej delikatne dzięki satynowemu wykończeniu.

Oprócz oczywistej różnicy w estetyce podstopni szklanych lacobel i matelac, będą one inaczej odbijały światło. Lacobel optycznie zwiększy przestrzeń, dając odbicie lustrzane, a matelac pozostanie matowy, minimalnie odbijając bezpośrednio skierowane na niego światło. Wszystko zatem zależy od oczekiwanego efektu i gustu.

kolorowe szkło lacobel

Szklane podstopnie

Podstopnice ze szkła są bardzo praktycznym wyborem, gdyż ich czyszczenie nie sprawia trudności. Podczas odkurzania i mycia stopni drewnianych, nie ma obaw o dodatkowe zabrudzenia, które zdarzają się np. na ścianach niezabezpieczonych listwami.

Lacobel i matelac to lubiane przez projektantów wnętrz materiały wykończeniowe dzięki ich walorom estetycznym. Możemy tu w pełni wykorzystać grę światła i cieni. W finezyjnych wnętrzach duże pole do popisu daje możliwość wykończenia wewnętrznej warstwy szkła kolorowym lakierem czy grafiką.

Zastosowanie do schodów z podstopniami z lacobel lub matelac pasków LED-owych ukrytych pod stopniami wprowadzi oryginalny efekt oświetleniowy i stworzy zachwycającą aurę na klatce schodowej.

schody drewniane i szklane podstopnie

Jak Wam podobają się szklane podstopnie? A może macie jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy: www.roble.eu/kontakt.