DESKA OPALANA – NIEBANALNE ZABEZPIECZENIE DREWNA

Śmiałe rozwiązanie, które nadaje walorów nie tylko estetycznych, ale również użytkowych to Deski Palone z naszej kolekcji Awangarda. Ten wyjątkowy produkt jest tworzony w oparciu o japońską metodę Shou Sugi Ban, polegającą na opalaniu, chłodzeniu, czyszczeniu i ewentualnym zabezpieczeniu desek.Dzięki takiemu zabiegowi drewno nabiera niesamowitego efektu wizualnego – w zależności od intensywności opalania uzyskuje się gładką deskę o wzmocnionym, przyczernionym usłojeniu lub czarną powierzchnię o mocno podkreślonej strukturze.

Co więcej, dzięki usunięciu najbardziej palnych składników z wierzchniej warstwy deski, staje się ona trwalsza, odporniejsza na szkodliwe czynniki takie jak grzyby czy szkodniki. Deska opalana znajduje zatem zastosowanie nie tylko we wnętrzach, ale również doskonale sprawdza się jako zewnętrzna elewacja.

Technikę można stosować na niemal każdym gatunku drewna, uzyskując tym samym inne efekty w zależności od danej struktury i usłojenia. Ponadto metoda może być wykorzystana na całej wierzchniej powierzchni drewna lub tylko częściowo – otrzymując tym samym wielobarwną płaszczyznę. Oczyszczoną deskę można wykończyć olejowoskiem lub lakierem w dowolnej kolorystyce.

Co myślicie o takim zabiegu?