ROBLE JODEŁKA – KLASYKA I ELEGANCJA

W poprzedniej części przybliżyliśmy Wam temat deski. Mamy nadzieję, że jest teraz bardziej klarowny i nie będziecie mieli żadnych wątpliwości co wybrać. Sztuczne panele, wykładziny z pewnością nie zachwycą swą naturalną strukturą, tak jak drewno. Podłoga ma nam służyć przez lata. Będziemy malować ściany, zmieniać meble, a czy podłogę również? Wątpię… Chyba nasze wnuki. Choć jeśli będzie piękna to sądzę, że będą woleli ją odnowić, a nie wymieniać.

Podzielcie się z nami swoją opinią na fb: Roble – Podłogi, schody, tarasy i drzwi.

Dzisiaj opowiemy Wam o sposobie układania desek. Jest wiele sprawdzonych sposobów, tych dawnych i całkiem nowych. Jeden z najbardziej znanych to jodełka. Z pewnością wszyscy widzieliśmy podłogę ułożoną w ten sposób, choć tak naprawdę jodełka ma co najmniej 3 odmiany, o czym przeczytacie poniżej.

Poniżej znajdziecie jodełki w proponowanej przez nas kolorystyce, jednak dobierając odpowiedni lakier/olejowosk, możemy uzyskać dowolny odcień z palety RAL. Zapraszamy na stronę www.roble.eu, gdzie możecie wybrać jodełkę taką, która najbardziej odpowiada charakterem do naszego wnętrza lub złożyć zamówienie na podłogę według własnego pomysłu.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji dla jednej z najczęściej spotykanych odcieni – Loro oraz Pato, w stonowanej kolorystyce.Jeśli jednak ktoś woli odbiec od standardów, proponujemy tonacje Halkono oraz Rusie.Wzór jodła pochodzi z Francji i sięga XVI wieku. Królowała ona w pałacach i dworach arystokracji. Wnętrze wykonane w tej wersji podłogowej tworzy niepowtarzalny klimat środowiska skandynawskiego i klasycznego. Taka podłoga posiada kilka wariantów konstrukcyjnych:

  • jodła francuska docinana pod kątem 45º lub 60º,
  • jodła tradycyjna, prostokątne elementy o takich samych wymiarach,
  • układ regularny (cegiełka regularna).

Istnieje możliwość wykonania podłogi w wersji: szczotkowanej, gładkiej, lakierowanej, olejowanej, fazowanej, niefazowanej. Podłoga ta nadaje się pod instalacje ogrzewania podłogowego.

Padło parę nowych terminów… Mamy nadzieję, że to zachęci Was do dalszego czytania i zgłębiania tajników naszych propozycji.

Zapraszamy do kolejnej części, już wkrótce.