płytki ceramiczne

PŁYTKI PARADYŻ I TUBĄDZIN – KOLEKCJE

Płytki do wnętrz to wybór na lata. Ich rearanżacja jest wyjątkowo trudna i nie tania, dlatego warto przeanalizować wybór płytek nieco dłużej, zanim wybierzemy odpowiedni wzór. Z naszego artykułu dowiesz się, na jakie względy estetyczne płytek ceramicznych należy zwrócić uwagę, co ułożyć na podłodze, a co np. na ścianach łazienki i jak najlepiej dobrać wzór oraz deseń płytek. Swoje propozycje omawiają specjaliści sklepów e-budujemy.pl oraz Dekordia.pl.

Oto trzy polecane kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin.

Kolekcja płytek Horizon od Tubądzin

płytki ceramiczne w łazience tubądzin
Płytki Tubądzin z kolekcji Horizon.

Kolekcja Horizon spodoba się lubiącym połączenie klasyki i modernizmu. Prosta kolorystyka beżu, do niej nowoczesne, reliefowe wzory na płytkach dekoracyjnych, a przede wszystkim mozaiki o heksagonalnych elementach z matowo-błyszczącym wykończeniem w kolorze brązowym lub czarnym. Na podłogę została zastosowana beżowa płytka w rozmiarze 59,8×59,8 cm, matowa, odporna na niskie temperatury o 4 klasie ścieralności. Płytki ścienne mają wymiary 89,8×32,8 cm, a mozaiki 28,9×22,1 cm. Płytki ścienne gresowe są matowe i posiadają rektyfikowane krawędzie, natomiast mozaiki posiadają wykończenie lappato i nie są rektyfikowane.

Zastosowanie linii Horizon: we wnętrzu na podłogi i ściany: przedpokoju, pokoju, pokoju gościnnego, łazienki, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony, ganki.

Kolekcja płytek House Of Tones od Tubądzin

house of tones płytki tubądzin
Płytki Tubądzin z kolekcji House Of Tones.

Geometryczna, nowoczesna, awangardowa. Taka jest seria płytek House Of Tones. Znajdziemy tu popularne kolory jak bianco, popielu czy beż, ale także nieoczywisty niebieski i granatowy. Wszystkie zgaszone, perfekcyjne do stworzenia oryginalnego wnętrza, które wcale nie musi być nudne, dzięki towarzyszącym płytkom ceramicznym, dekoracyjnym. Mają one wyjątkowe wzory reliefowe w łączące się linie, a w przypadku bianco płytki także wzór przypominający nieco wygląd precla. Do urządzania wnętrza możemy również włączyć mozaiki o dużych elementach w kształcie rombów. Płytki gresowe mają wymiary 89,8×32,8 cm, mozaiki 29,8×22,8 cm a płytki przeznaczone na podłogę 59,8×59,8 cm. Wszystkie płytki, oprócz mozaik, mają rektyfikowane krawędzie. Płytki gresowe podłogowe są odporne na temperatury ujemne, mają 4 klasę ścieralności oraz R10 antypoślizgowości.

Zastosowanie linii House Of Tones: wewnątrz na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, pokoju gościnnego, łazienki, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony w mieszkaniu, tarasy, altanki, dróżki.

płytki tubądzin
Płytki Tubądzin z kolekcji Pietrasanta.

Kolekcja Pietrasanta to czysta elegancja. Satynowe i połyskowe płytki gresowe o powierzchni białego marmuru i rektyfikowanych brzegach, pozwolą nam na otrzymanie wnętrza z płytek z minimalną przestrzenią na fugi i uzyskanie wręcz doskonale scalonej powierzchni. Do wyboru są po trzy wymiary płytek w każdej wersji, więc urządzanie pomieszczenia staje się jeszcze prostsze: 59,8×59,8 cm, 79,8×79,8 cm oraz 59,8×119,8 cm. Płytki gresowe matowe są antypoślizgowe w klasie R9 i mają 5 klasę ścieralności, zatem perfekcyjnie nadają się także do miejsc często używanych.

Zastosowanie linii Pietrasanta: wewnątrz na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, pokoju dziennego, łazienki, kuchni; na zewnątrz: tarasy, ganki, dróżki.

A oto trzy kolekcje płytek Paradyż:

Kolekcja płytek Scratch od Paradyż

płytki paradyż
Płytki Paradyż z kolekcji Scratch.

Surowość betonu często pasuje do minimalistycznie  zaaranżowanych mieszkań. Kolekcja Scratch to gres o powierzchni przypominającej surowy beton. Dostępny w kolorze gresu, beżowym, kawowym, nero, białym pozwalające na stworzenie wnętrza industrialnego, którego idealnym dopełnieniem są akcesoria szklane i metalowe. Płytki podłogowe sprzedawane są w dwóch rozmiarach: 24,7×75 cm oraz 75×75 cm. Płytki ceramiczne są rektyfikowane, wykonane ze szkliwionego gresu. Są pozbawione wzorów i satynowe, posiadają trzecią klasę ścieralności oraz są antypoślizgowe na poziomie R10. Do tej kolekcji producent stworzył sześciokątne płytki dekoracyjne z przejrzystym, graficznym wzorem.

Zastosowanie linii: w pokoju na podłogi i ściany: wiatrołapie, pokoju, sypialni, łazienki, pokoju dziennym; na zewnątrz: balkony, schodki, ganki.

Kolekcja płytek Doppia/Doppio od Paradyż

paradyż płytki gresowe
Płytki Paradyż z kolekcji Doppio/Doppia.

Kolekcja płytek Doppia / Doppio to brązy i beże, imitacja drewna i dekoracje kwiatowe. Kolekcja zaprojektowana została w taki sposób, by móc zaaranżować ponadczasową podłogę na długie lata. Płytki bazowe w wymiarach 25×40 cm występują w barwach piaskowych oraz ziemistych. Dekoracje na ścianę w tym samym rozmiarze są z motywem kwiatowym w jednakowej z płytkami bazowymi kolorystyce. Do tego dobrano listwy dekoracyjne. Płytki ścienne w rozmiarze 40×40 cm są w odcieniach piaskowych i także mają satynowe wykończenie. Są odporne na temperatury ujemne, więc można je kłaść zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Zastosowanie kolekcji Doppia / Doppio: wewnątrz na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, pokoju dziennego, łazienki, kuchni.