scandi boho

WNĘTRZA W STYLU SCANDI-BOHO

Czy słyszeliście o połączeniu tych dwóch stylów bardzo popularnych w ostatnich latach? Z pewnością spotkaliście się z wnętrzami o tej stylistyce, bo scandi-boho to nowy trend, który podbija serca młodego pokolenia. Znajdziecie go przede wszystkim w sypialniach, salonach i pokoikach dla dzieci.

Styl skandynawski i boho znacznie różnią się od siebie w kwestii charakteru – ten pierwszy odznacza się prostolinijnością, a drugi wzorzystością. We wnętrzach scandi przeważają stonowane kolory: odcienie szarości, biel i czerń, z kolei w pomieszczeniach urządzonych w stylu boho królują wielobarwne tkaniny oraz bogato zdobione meble.

Połączenie tych dwóch aranżacji daje możliwość urozmaicenia stonowanego stylistycznie wnętrza, nadania mu charakteru, smaku. Łączącym te dwa style elementem jest drewno, które wykorzystane na podłogach czy ścianie wprowadza ciepło i elegancję.

Jak zatem uzyskać styl scandi-boho?

  • jasne ściany

Najlepszym kolorem na ściany w pomieszczeniach scandi-boho będzie biel, która udostępni przestrzeń na zastosowanie zasłon w etniczne wzory, kolorowych obrazów i dekoracji naściennych. Biel na ścianach rozjaśni wnętrza i bez obaw – ściany nie będą nudne przy wykorzystaniu akcentów boho.

wnętrza w stylu boho-scandi

  • obrazy i dekoracje naścienne

Biel ściany przełamie wzorzysta zasłona, kolorowe obrazy, plakaty, rzeźby czy łapacze snów, a także fragment ściany wyłożony drewnianymi deskami.

  • drewniana podłoga

Drewno na podłodze to jedyne rozsądne rozwiązanie we wnętrzu w tym stylu. Mogą to być szerokie deski bądź jodełka w naturalnej lub lekko bielonej kolorystyce. Niewykluczone jest także zastosowanie podłogi drewnianej w ciemnej tonacji, należy wtedy jednak przemyśleć wykorzystanie jasnych mebli, ewentualnie stylowych dywanów.

wnętrza w stylu scandi-boho

  • etniczne wzory

Nieodłącznym elementem stylu boho są dywany z jutowego sznurka, wiklinowe kosze, drewniane meble, skórzane tapicerki, len, bawełna, kamień, metal i szkło. Miksowanie tekstur to klucz do sukcesu gdy projektujesz wnętrze w stylu Modern Boho.

  • proste w formie meble

By nawiązać do prostolinijności scandi, warto wybrać stonowane kolorystycznie, proste w formie meble. Najlepiej sprawdzi się tutaj np. sofa na drewnianych nóżkach i tkaninowej tapicerce, drewniany stoliczek, stylowe donice.

  • naturalne dodatki

Wiklinowe kosze, dywany ze sznurka jutowego, futrzaste poduszki, skóra, naturalne tkaniny to akcenty prosto z natury, goszczące we wnętrzach boho. Warto zastosować je jednak z umiarem, by nie przytłoczyć pomieszczeń i zachować estetykę stylu skandynawskiego. Te elementy mają być jedynie dodatkami, a nie dominować. Nie można zapomnieć o zieleni – liściaste rośliny takie jak zamiokulkas, monstera będą doskonałą formą nawiązania do natury.

naturalne akcenty we wnętrzach

A czy Wy urządzilibyście swoje wnętrze w stylu scandi-boho?