wewnętrzne drzwi drewniane

WEWNĘTRZNE DRZWI DREWNIANE – JAKIE WYBRAĆ?

Drzwi drewniane do domu lub mieszkania to ważny element wykończenia wnętrza, który jest funkcjonalny, a zarazem dekoracyjny. Oferujemy praktycznie nieograniczoną gamę drzwi z drewna i szkła. Produkujemy je zgodnie z najwyższą jakością, aby stanowiły luksusowy dodatek do Twojego domu.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych? Oto kilka wskazówek.

Styl drzwi drewnianych

W Roble wykonamy każde drzwi, od prostych jednoskrzydłowych aż po stylizowane z koniecznością odwzorowania najdrobniejszych detali, o niestandardowych gabarytach. Nasze drewniane drzwi zawsze są wykonane z takich fragmentów drewna, aby zapewnić nie tylko wysoką jakość konstrukcji, ale także jedyne w swoim rodzaju drzwi. A ponieważ drewno jest surowcem naturalnym, żadne dwa kawałki drewna nie są do siebie podobne. Dzięki temu powstają piękne, naturalnie wyglądające drzwi, które są unikalne.

Wybierając drzwi wewnętrzne i zewnętrzne należy wziąć pod uwagę przede wszystkim styl nieruchomości. Najlepiej dobrać taką konstrukcję drzwi, która będzie do niego pasować.

Dodanie do drzwi tafli szkła pozwoli na uzyskanie bardziej otwartej przestrzeni, a nawet rozjaśnienie pomieszczenia. Wąski pas ze szkła umieszczony na przykład przy krawędzi drzwi sprawi, że będą wyglądały na bardziej nowoczesne. Z kolei wprowadzenie do drewnianych drzwi symetrycznie rozstawionych szybek nada im charakter klasyczny bądź francuski.

Ponadto warto zachować jeden motyw przewodni drzwi w całym domu. Do sypialni odpowiednie będą drzwi pełne, a do kuchni czy salonu można wybrać bardziej lekkie, charakterne drzwi ze szklanymi wstawkami.

drzwi dębowe

Rozmiar drzwi drewnianych

Podczas gdy przy wybieraniu drzwi katalogowych trzeba mieć na uwadze standardowe wymiary skrzydeł i ościeżnic, u nas drzwi wykonujemy na wymiar. Oznacza to, że drzwi wyprodukowane w Roble będą idealnie dopasowane do wszystkich otworów drzwiowych w Waszym wnętrzu.

Typ drzwi wewnętrznych drewnianych

Drzwi drewniane mogą być nie tylko w formie pojedynczych bądź podwójnych skrzydeł w klasycznych ościeżnicach, ale także przesuwne lub scalone ze ścianą. O rodzajach drzwi ze względu na konstrukcję pisaliśmy tutaj: http://blog.roble.eu/2018/08/23/rodzaje-drzwi-ktora-konstrukcje-wybrac/.

Materiał drzwi wewnętrznych

Każdy gatunek drewna ma unikalny kolor i usłojenie, dlatego istotny jest przemyślany wybór drewna na wykończenie drzwi.

Najbardziej wyraziste usłojenie posiadają egzotyczne gatunki drewna, takie jak np. palisander, sapele czy amazaque. Takiego drewna nie warto koloryzować, a jedynie uwydatnić jego naturalny kolor i strukturę. Z kolei rodzime gatunki drewna, m.in. dąb i jesion, odznaczają się stonowanymi barwami oraz układem słoi. Ze względu na niższą cenę w porównaniu do egzotyków, z powodzeniem można barwić je na dowolny kolor.

Dobrze rozważyć odpowiednie wykończenie powierzchni drewnianych drzwi – lakier matowy, na połysk bądź olej, aby współgrało z np. listwami przypodłogowymi, podłogą drewnianą bądź meblami.

drzwi stylizowane

Czy zdecydowaliście się już na swoje wymarzone drzwi? Zapraszamy do naszej galerii przykładowych rozwiązań na www.roble.eu/drzwi.