balustrada stalowa i schody drewniane

BALUSTRADY ZE STALI NIERDZEWNEJ I OCYNKOWANEJ

Balustrady ze stali są częstym wyborem ze względu na swoją trwałość i łatwość w pielęgnacji. Ponadto stalowe barierki mogą przybierać różne formy, będąc zarówno ozdobnym lub prostym w kształcie zabezpieczeniem schodów bądź balkonów.

Formy balustrad ze stali nierdzewnej

Stalowa balustrada będzie pasowała zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, w zależności od kształtu słupków, wypełnienia i ewentualnych dodatków.

W najprostszej formie balustrady w całości wykonane ze stali są kompozycją słupków i prętów o przekroju okrągłym lub kwadratowym. Mogą być ułożone w pionie, tworząc swego rodzaju kurtynę, bądź w poziomie.

Popularnym profilem balustrady, który dodaje schludnej, współczesnej dynamiki są stalowe relingi, czyli linki ze stali zamocowane poziomo pomiędzy słupkami stalowymi. Bardziej awangardową opcją jest zastosowanie geometrycznych wzorów, stworzonych przy pomocy przemyślanie ułożonych elementów stalowych.

Ciekawym rozwiązaniem jest balustrada ze stali przy schodach, która składa się z pionowych elementów (wąskich prętów najczęściej o okrągłym przekroju bądź solidniejszych „filarów”), które biegną od początku biegu schodów aż do sufitu na kolejnym piętrze. Taka balustrada, zaprojektowana odpowiednio do stylu wnętrza stanowi ciekawy detal dekoracyjny.

Urozmaiceniem stali może być uzupełnienie balustrady o szkło lub drewno. Szkło można wykorzystać jako wypełnienie pomiędzy pionowymi słupkami ze stali, natomiast drewno doskonale sprawdza się jako materiał poręczy lub słupków.

balustrada stalowo-drewniana

Wykończenie balustrad stalowych

Oprócz balustrad ze stali nierdzewnej do wyboru pozostawiamy także balustrady ze stali ocynkowanej, która na skutek pokrycia cynkiem, dzięki wytworzeniu się tlenku na powierzchni, jest odporna na korozję.

Stal nierdzewna lub ocynkowana może być pozostawiona „surowa” bądź pomalowana w efekcie matu, połysku, satyny czy też struktury „baranka”.

W Roble wykończenie balustrady ze stali nierdzewnej proponujemy w dowolnej kolorystyce. Stosujemy wyłącznie metodę malowania proszkowego, które zapewnia równomierne pokrycie powierzchni, głęboki kolor, jednolitą płaszczyznę, a także doskonałe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi.

stal matowa

Cechy balustrad ze stali

Poręcze i balustrady ze stali nierdzewnej oraz ocynkowanej nadają się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Stal nierdzewna i ocynkowana są odporne na działanie korozji, a ich pielęgnacja jest niezwykle prosta. Wystarczy ciepła woda i miękka ściereczka, by usunąć brud i odciski palców z balustrady stalowej, a uporczywe zabrudzenia z łatwością pokona rozpuszczalnik organiczny bez zawartości chloru. Balustrada ze stali to przede wszystkim niezwykle trwały element wykończenia domu, który niełatwo ulega zniszczeniom i służy na wiele lat, bez konieczności konserwacji.

Zapraszamy do przesyłania na biuro@roble.eu zapytań, projektów i inspiracji, na podstawie których wykonamy dla Państwa kompleksową wycenę.