drewniane drzwi ze stalową klanką

CO WPŁYWA NA CENĘ DRZWI WEWNĘTRZNYCH?

Drzwi na zamówienie to sposób na oryginalne wykończenie wnętrza, uzyskanie idealnego dopasowania i otrzymanie produktu dobrej jakości. Zastanawiacie się co dokładnie otrzymujecie, zamawiając wewnętrzne drzwi drewniane i co kryje się za ich ceną?

Materiał

W Roble drzwi wewnętrzne produkujemy w dwóch wersjach:

  • wypełnienie z litego drewna iglastego, a zewnętrzne części z litego obłogu drewna szlachetnego oraz kantówek z drewna szlachetnego, wykorzystanych na krawędzie drzwi – tego typu rozwiązanie pozwala na stworzenie stosunkowo lekkich drzwi drewnianych,
  • w całości z lameli litego szlachetnego drewna – np. drzwi typu barn door z postarzanego drewna – jest to droższa opcja ze względu na konieczność wykorzystania większych elementów litego szlachetnego drewna.

Jak widać z powyższych opisów, w obydwu wersjach drzwi są wykonane z litego drewna, zatem zawsze tworzymy solidne, wysokiej jakości drzwi. Jeśli po latach znajdą się na nich zadrapania, przetarcia lub znudzi Wam się ich dotychczasowy kolor, z powodzeniem można je odnowić, cyklinując warstwę wierzchnią i nakładając nową powłokę z lakieru bądź oleju.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę analizując cenę drzwi jest gatunek drewna, z jakiego mają zostać wykonane. W zależności od oczekiwanego efektu, można dopasować drzwi do podłogi, listew lub „scalić” je ze ścianą. Zawsze warto kierować się stylem wnętrza i adekwatnie dobrać gatunek drewna. Krajowe gatunki drewna, takie jak dąb i jesion, są znacznie tańsze niż ich zagraniczni kuzyni: palisander, teak, merbau czy orzech amerykański. Egzotyki są doskonałym materiałem wykończeniowym, jeśli szukacie drewna o pięknym rysunku, a drewniane elementy (podłoga, drzwi bądź schody) mają stanowić ozdobę domu.

drzwi drewniane różnego typu

Niestandardowe wymiary

Drzwi na wymiar to jedyna możliwość, gdy otwory drzwiowe w Waszym domu są niestandardowe. Zamawiając drzwi wewnętrzne pod projekt można dopasować je zarówno rozmiarem, jak i kształtem, tworząc skrzydła ściętego lub zaokrąglonego w górnej części.

Możliwość wykonania drzwi o nietypowych wymiarach to istotna opcja zwłaszcza w przypadku drzwi przesuwnych oraz dwuskrzydłowych, które pięknie prezentują się w nieco większych gabarytach.

Oryginalne wykończenie

Jeśli jesteście zainteresowani drzwiami na zamówienie, z pewnością oczekujecie nietypowego desginu. Tworząc drzwi pod projekt, jesteśmy w stanie wykonać oryginalne ościeżnice z koronami, ryflowane skrzydła, wprowadzić dekoracje z metalu lub szkła. Ciekawym efektem jest także strukturyzacja powierzchni, która nadaje drzwiom naturalnego charakteru.

Drzwi w stylistyce wnętrza stają się jego ozdobą i tak, można rozważyć przesuwne drzwi w stylu barn door do pomieszczenia rustykalnego, stylizowanych drzwi francuskich do domu rodem z Prowansji. Nowoczesne drzwi scalone ze ścianą to propozycja nie tylko dla miłośników modernistycznych akcentów, gdyż doskonale sprawdzą się także w eklektycznym i industrialnym wnętrzu.

A może Wasz dom zamieszkują także czworonożni członkowie rodziny? Aby im też umilić życie, warto pokusić się o drzwi ze specjalnymi drzwiczkami, ułatwiającymi zwierzakom przejście do najczęściej uczęszczanego przez nich miejsca, np. z holu do kuchni lub łazienki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą drzwi drewnianych!