PODŁOGA PALONA – POMYSŁOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZA

W jednym z wpisów wspominaliśmy już o elewacji  drewnianej z desek opalanych. Japońska metoda modyfikacji powierzchni drewna sprawdza się nie tylko w przypadku zabezpieczenia zewnętrznych elementów drewnianych, ale także w celu uzyskania nietuzinkowego efektu na podłogach i ścianach.

Opalane deski dębowe uzyskują specyficzną barwę, słoje na powierzchni drewna są mocno uwydatnione i tworzą niepowtarzalne wzory. Kolorystyka drewna palonego zależy od stopnia jego opalenia – przyjmuje odcień od ciemnożółtego, poprzez brąz, aż do czarnego.

Podłogi i ściany opalane mogą być zastosowane nie tylko we wnętrzach rustykalnych, w których podkreślą naturalne wykończenia, ale także w pomieszczeniach modernistycznych. Styl nowoczesny nawiązuje do prostoty, ale także pomysłowych aranżacji – palone deski zamocowane na ścianie będą tworzyć harmonijny, nieprzekombinowany akcent we wnętrzu.

Jeśli poszukujecie nieszablonowych rozwiązań – deski z kolekcji Roble Palona zachwycą Was wykończeniem i kolorami. Opalane drewno z ręcznie heblowaną powierzchnią (np. Roble Softly Charred Raw) z pewnością oczaruje każdego, kto ceni powrót do natury, a połączenie dwóch odmiennych efektów  – palenia i bielenia (np. Roble Volcanico) spodoba się poszukiwaczom ekstrawaganckich motywów.