KOLEKCJA LONG – PONADPRZECIĘTNIE DŁUGIE I SZEROKIE DESKI

Szerokie, długie deski podłogowe robią wrażenie i zdobią przestrzeń. Wyjątkowo prezentują się w dużym salonie połączonym z jadalnią, długim i szerokim korytarzu bądź w otwartym wnętrzu restauracji, sali konferencyjnej lub hotelu.

Roble ma do zaoferowania podłogi w szerokościach do 35cm i długościach do 9m. Wykorzystując deski w tak nietypowych rozmiarach możemy optycznie uwydatnić nie tylko wielkość samego pomieszczenia, ale także przykuć uwagę pięknego, oryginalnego drewna. Jeśli pokój, w którym montowane będą deski long ma długość np. 6m, podłoga nie będzie posiadać żadnego łączenia na jednym z jego wymiarów, co prezentuje się bardzo ekskluzywnie.

Z pewnością nikt nie pomyli takiej podłogi ze sztucznymi panelami, również dzięki obecności sęczków i bieli, naturalnie występujących w drewnie. Z uwagi na konieczność wykorzystania bardzo dużych elementów litego drewna, wybór klasyfikacji ogranicza się przede wszystkim do klas rustykalnej i antycznej, których struktura jest bardzo urozmaicona. Wersja bezsęczna w przypadku drewna krajowego, nie będzie możliwa do uzyskania, jednak niektóre drzewa egzotyczne mają niemal jednolite wnętrza. Ponadto długie deski (>2,5m), muszą mieć grubość min. 20mm, wykonane na trwałej sklejce brzozowej w wersji warstwowej, aby zachowały trwałość, nie wygięły się pod wpływem zmian temperatury i wilgotności.