DESKA WARSTWOWA I OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Deska warstwowa produkowana według naszej technologii składa się z 4 lub 6mm warstwy litego drewna w dowolnym gatunku oraz kilku sklejek brzozowych (ok. 10 mm). U innych producentów jako warstwy spodnie można spotkać także sklejki sosnowe, jednak są one bardziej miękkie, przez co taka deska jest mniej trwała.

Kolejne warstwy posiadają naprzemienny układ słojów, co umożliwia ograniczenie naturalnej pracy drewna (skurczu i pęcznienia) pod wpływem zmian wilgotności i temperatury.

Wynaleziona w Skandynawii deska warstwowa o dobrej stabilności wymiarowej nadaje się zatem pod ogrzewanie podłogowe, które co raz częściej wybieramy, aby zmniejszyć koszty ogrzewania i zachować estetykę pomieszczeń. Ponadto, deska warstwowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, jeśli w naszych wnętrzach istnieje większe prawdopodobieństwo fluktuacji temperatury i wilgotności, zwłaszcza w łazience, kuchni czy przedpokoju.

Niektórzy obawiają się, że deska warstwowa będzie mniej wydajna w przypadku odnawiania wierzchniej warstwy. W praktyce 4 mm, a nawet 6 mm litego drewna dobrze zabezpieczonego olejem lub lakierem w zupełności wystarczy na kilkadziesiąt lat użytkowania podłogi, nawet gdybyśmy cyklinowali ją kilkukrotnie.

Warstwowy układ można zastosować nie tylko w przypadku wspomnianych desek, ale także parkietów, dzięki czemu wybór drewnianej podłogi, w której stosuje się ogrzewanie podłogowe jest naprawdę szeroki.

Jeśli macie jakiekolwiek nurtujące Was pytania, piszcie śmiało na Roble Facebook. 🙂