Aktualności

13 03.2019

Łączenie podłogi drewnianej z ceramiką

łączenie drewna, podłóg drewnianych z ceramiką

Połączenie kuchni z salonem to idealny sposób na zwiększenie przestrzeni i stworzenie rodzinnej strefy. Jeśli w kuchni, holu wejściowym czy łazience otwartej na sypialnię, zostaną zastosowane płytki, a w pozostałych pomieszczeniach podłoga drewniana, warto przemyśleć ciekawe połączenie tych dwu materiałów. Nasze drewniane podłogi zawsze docinamy odpowiednio do kształtu płytek, również modnych w ostatnich latach płytek heksagonalnych
Warto mieć na uwadze, iż pod wypływem zmian wilgotności i temperatury w pomieszczeniach, zarówno drewno, jak i kamień (płytki z naturalnego kamienia) mogą nieznacznie zmieniać swoje wymiary, dlatego wskazane jest zastosowanie dylatacji w miejscu łączenia dwóch różnych materiałów. Wypełnienie dylatacji możemy wykonać na trzy różne sposoby, z wykorzystaniem:

- korka, który barwimy pod kolor podłogi drewnianej, dzęki czemu pozostaje niemal niezauważalny, a jednocześnie posiada dobre właściwości termoizolacyjne, co jest istotną cechą w przypadku ogrzewania podłogowego.

- elastycznych spoin, których odcień również można dobrać pod kolor drewna lub ceramiki, a ponadto zapewniają dobrą szczelność, doskonale sprawdzając się w pomieszczeniach o większej wilgotności.

- elastycznych listew podłogowych, z metali lub tworzyw sztucznych, dostępnych w szerokiej palecie kolorów i kształtów, które wykorzystywane są już co raz rzadziej z uwagi na niepraktyczne rozwiązanie (listwy nie są zlicowane z podłogą, tworząc zbędny próg).

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? My najczęściej stosujemy wypełnienie korkiem, który doskonale spełnia swoje zadanie na podłogach z ogrzewaniem podłogowym, instalowanym w nowoczesnych domach.

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

 

Główny Magazyn i Produkcja: ul. Rzeszowska 147, 39-200 Dębica
Magazyn Dystrybucyjny: ul. Emilii Zawidzkiej 53, 41- 300 Dąbrowa Górnicza
Logistyka: ul. Zakopiańska 32, 30-418 Kraków

Showroom Kraków
ul. Skotnicka 233
30-394 Kraków

+48 662 087 094
+48 794 427 451

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016